A-ile

Ile waży, ile kilogramów – u nas znajdziesz odpowiedzi na te pytania!

Średnie zarobki barmana w Polsce wynoszą ok. 1800 zł brutto. Tylko co czwarty z nich może liczyć na wyższe pensje.

 

Z przeprowadzonych badań wynika, że najlepiej opłacani barmani mogą zarabiać od 2400 do nawet 4000 zł brutto. Jeśli już otrzymują premie z reguły nie przekraczają one 200 zł. Choć wśród osób pracujących za barem zdarzają się i takie, które do podstawy mogą doliczyć sobie dodatkowe 600 zł.

ile zarabia barman

Próbując znaleźć odpowiedź na pytanie ile zarabia barman, warto uwzględnić również przyznawane im benefity. Część z nich może bowiem liczyć na dofinansowanie szkoleń, inni na możliwość korzystania z zajęć sportowo-rekreacyjnych.

 

Podstawowym zadaniem barmanów jest nie tylko przygotowywanie i serwowanie drinków oraz podawania dań. Wśród zadań i obowiązków osób na tym stanowisku pojawiają się również zadania dotyczące czuwania nad zaopatrzeniem, umiejętność posługiwania się specjalistycznymi maszynami i urządzeniami, odpowiednie przygotowanie szkła i sztućców, dbanie o estetykę dań i napojów, obsługiwanie klientów oraz utrzymywanie porządku przy swoim stanowisku pracy. Bardzo często barmani odpowiadają również za przygotowanie sali. Muszą także umiejętnie posługiwać się kasą fiskalną.

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz